Folyo Baskı Nedir ?


Folyo, PVC esaslı, esnek ve ısıya dayanıklı bir malzemedir. Günlük yaşamda birçok alanda kullanılan folyo, reklam sektöründe de kullanılmakta ve folyo baskı dediğimiz baskı tekniği ortaya çıkmaktadır. Platter baskı makinesiyle, folyoların üzerine dijital baskı teknikleri uygulanmaktadır. Böylelikle istenilen çizimler, görseller ve yazılar kaliteli bir şekilde basılarak elde edilmektedir. Teknik ile uygulanabilecek renk seçeneği oldukça geniştir. Genellikle mağazaların vitrinlerinde gördüğümüz “İndirim” şeklindeki yazılar bu teknik ile hazırlanmaktadır. İç mekân folyo baskı, dış mekân folyo baskı ve cast folyo baskı bu alanda en çok kullanılan baskı yöntemleridir.

İç Mekân Folyo Baskı


Arka yüzeyi yapışkan olan folyo, bu özelliği sebebiyle iç mekan dijital baskılarda oldukça tercih edilen bir malzemedir. Yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duyulmadan kullanılabilir olması; cam, levha, sunta gibi her türden zemine yapıştırılabilmesi kullanım alanını yaygınlaştırmıştır.

Dış Mekân Folyo Baskı


PVC esaslı bir malzeme olan folyonun en önemli özelliği dayanıklılığıdır. Baskının uzun yıllar kullanılabilmesi, kötü hava şartlarından etkilenmemesi için dış mekan folyo baskı tekniği tercih edilir. Uzun vadede kalıcı olduğu için maliyet avantajı da sağlar.

Uygulama Örneklerimiz


  • Kahramankazan Belediyesi
  • Kahramankazan Belediyesi
  • Kahramankazan Belediyesi